Skip to content
ssst

درباره آموزش نشستن سگ

آموزش نشستن سگ یکی از اساسی ترین و ابتدایی ترین آموزش هایی می باشد که باید در مراحل اولیه ورود این حیوان به خانه، آن را آموزش دهیم. این آموزش باید به گونه ای باشد تا بطور کامل آن را فرا بگیرد و به خوبی این فرمان را بشناسد.

آموزش نشستن سگ علاوه بر این که در دسته آموزش های ابتدایی قرار می گیرد، اگر به درستی انجام شود، بسیار آسان بوده و در زمان خیلی کوتاه، سگ به راحتی آن را فرا می گیرد

همان طور که در بالا گفتیم، باید این فرمان یا بعبارتی آموزش نشستن سگ به گونه ای باشد تا به خوبی در وجود سگ برود و به محض شنیدن آن از زبان صاحبش، در هر جا و هر فعالیتی که هست آن را اجرا کند. و این آموزش در دسته تربیت و نگهداری سگ محسوب می شود

نحوه آموزش نشستن سگ

قبل از این آموزش بهتر است بدانیم گام اول و مهمترین نکته در تربیت سگ توجه داشتن به یک اصل اساسیت که یادگیری در سگها فقط با تشویق صورت میگیرد واگر غیر از این باشد فقط ترس و استرس را به سگمان منتقل میکنیم.

برای هرآموزشی بهترین زمان زمانی است که سگ هنوز غذا نخورده وگرسنه هست . پس بهتر است آموزش نشستن به سگ را قبلا از وعده غذاییش انجام دهیم (این یک پیشنهاد است)

برای شروع تعدادی جایزه در یک دستمان نگه میداریم و سگمان را صدا کرده و به او فرمان بشین را همراه با اسمش میگوییم. به فرض اینکه اسم سگمان فیدو باشد: “فیدو بشین”

قطعا سگ واکنشی نخواهد داشت، پس مجددا کلمه بشین رو تکرار کرده و با فشار اندکی به روی انتهای کمرش کمک میکنید پشتش را به زمین نزدیک کند و نهایتا بنشیند و به محض نشستن میگویید آفرین (یا هرکلمه تشویقی که همیشه برای تشویقش استفاده میکنید). البته بهتر است در گفتن کلمه آفرین هم به همراه اسمش باشد به این صورت: “آفرین فیدو”. و پس از یک نوازش چندثانیه ای به اوجایزه میدهید و آن قدر این تمرین رو ادامه بدید تا بدون کمک شما و فقط با شنیدن کلمه بشین، بنشیند.

توجه داشته باشید حداکثرزمان مفید آموزش 10 الی 15 دقیقه میباشد چرا که بیشتر از این زمان کارایی نخواهد داشت و سگ خسته می شود و به خوبی به هدفمان نمیرسیم.

یادتان باشد درهفته اول یک نوبت صبح و یک نوبت عصر چندین بار با سگتان تمرین کنید تا کاملا این دستور را بدون خطا اجرا کند.

Call Now Button